Proč Z nitra ženy?

V dnešní době jsme většinu času zvyklí poslouchat své ego a žít tak nějak napovrchu svého těla, poddávat se okamžitým myšlenkám, které plynou jako voda. Neřešíme věci ze své podstaty. Podstatu a vlastní přirozeno ale dokážeme vědomě najít jen v sobě.

Kam jinam tedy zaměřit pozornost, než k nitru? Kde jinde vše začíná a končí?

Z nitra vzniká život, bytí, vědomí, emoce a lidskost. Nebýt něj, jsme jen prázdnými schránkami ovlivňovanými vnějšími podněty. Z nitra ženy navíc doslova nový život vzniká, vyvíjí se, rodí se na tento svět.

V nitru ženy (děloze) vzniká dítě. Její tělo to umí od přírody zcela přirozeně. Zvládá ho samo živit, chránit, porodit, pokud se mu do tohoto procesu nezasahuje. Tím ale tato péče rozhodně nekončí.

V nitru ženy (prsou) vzniká tekutina (kolostrum, následně mateřské mléko), dokonalá a na míru tvořená právě tomu jedinému dítěti. Není důležitější živiny pro prvních několik měsíců dítěte a tělo ženy ji umí vyrobit v takovém množství a složení, jaké dítě v daný moment potřebuje. Kojení jako takové má navíc prvních pár let života nejen výživové, ale také psychické benefity, které jsou neméně důležité pro rozvoj dítěte.

V nitru ženy se rodí též velice důležité hormony ovlivňující emoce, které dítě nutně potřebuje k přežití. Láska, strach, naprosto zásadní pro péči o miminko. Neznám silnějších emocí než ty, které provází matku v péči o dítě. Tuto schopnost naplno prožívat emoce nám většinou dá právě příchod miminka do našeho života.

Většinu těchto věcí, ale jistě známe. Ovšem, co je to gró, které mi vrtá hlavou? Věc, na kterou se již skoro zapomnělo díky modernizaci a kontrole? Instinktykompetence.

V dnešní době jsme většinu času zvyklí poslouchat své ego a žít tak nějak napovrchu svého těla, poddávat se okamžitým myšlenkám, které plynou jako voda. Neřešíme věci ze své podstaty. Podstatu a vlastní přirozeno ale dokážeme vědomě najít jen v sobě.

V nitru každé ženy jsou dávno zakořeněné instinkty a intuice, pudy, díky kterým se umí s jistotou postarat o naplnění potřeb svého dítěte. To je největší a nejdůležitější kompetencí matky. Každá maminka je ve své přirozené podstatě tou nejlepší, jakou může svému miminku být. Bez ohledu na to, jak je malá nebo velká, má malá nebo velká prsa apod. To ona nosí své dítě pod srdcem, ona je ta, která ho umí porodit, nakrmit, postarat se o ně.

V průběhu času byla ale ženská instinktivní přirozenost potlačována a skrývána. Prsa se hodnotí na základě pohledu druhé osoby, nahrazují se šidítky, ženy jsou přesvědčovány, že jejich mléko pro miminko nestačí, nezvládnou porozumět řeči svého těla a řada dalších…

Kontaktuj mě

Potřebuješ podporu, radu, konzultaci, přípravu či doprovod k porodu? Napiš mi, nebo zavolej.

+420 603 950 658
stana@znitrazeny.cz
Svitavy, Pardubický kraj

Podpořím Tě v Tvém krásném, avšak náročném období.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.